Największy maraton sztafet w Europie przed nami! Autor : lowell79 kategoria: Informacje

Już 13 i 14 maja odbędzie się XIII edycja sztafety maratońskiej organizowanej przez Fundację ?Maraton Warszawski?. W zawodach wystartuje tysiąc sześcioosobowych drużyn, których celem jest pokonanie 42 km i 195 m. Ekiden pobiegnie w Parku Szczęśliwickim, który znajduje się na warszawskiej Ochocie. Do końca kwietnia obowiązują zapisy z podstawową opłatą startową!


Drużynowy charakter zawodów pozwala wyzwolić dodatkowe pokłady energii i wzmocnić sportowego ducha walki. Zadaniem całego zespołu jest pokonanie królewskiego dystansu podzielonego na sześć odcinków. Pierwszy zawodnik pokonuje dystans 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni ? po 5 km. W sumie: dokładnie 42 km i 195 m.  

 

W tym roku w Ekidenie już po raz drugi można wystartować w ramach charytatywnej ścieżki #BiegamDobrze. Dla każdej biorącej udział w #BiegamDobrze drużyny organizator zakłada dedykowany profil charytatywnej zbiórki. Zgłaszając się do startu w XIII Ekidenie biegacze mają możliwość wesprzeć działanie jednej z pięciu organizacji partnerskich: Fundacji Spartanie Dzieciom, Amnesty International, Rak?n?Roll, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacji SYNAPSIS. Do tej pory w ramach akcji #BiegamDobrze, która realizowana jest również na PZU Maratonie i Półmaratonie Warszawskim biegacze zebrali ponad 1 600 000 zł.

 

Ekiden jest największą sztafetą maratońską w Europie. W tym roku w ramach 2-dniowej rywalizacji, w czterech turach startowych do udziału przystąpi 1000 drużyn. Limit miejsc zaczyna się wypełniać. Do 30 kwietnia istnieje możliwość wykupienia pakietu w ramach podstawowej opłaty startowej.  

 

Do zobaczenia 13 i 14 maja w Parku Szczęśliwickim. Tam będzie się liczył duch zespołu!

 

Więcej informacji:

http://ekiden.pl

https://www.facebook.com/ekidenPL

 

Zapisy:

https://rejestracja.maratonwarszawski.com