Pobiegli i zebrali 277 291,50 zł dla  potrzebujących - podsumowanie trzeciej edycji  Poland Business Run w Warszawie Autor : lowell79 kategoria: Relacje

W tegorocznej charytatywnej sztafecie Poland Business Run w Warszawie wystartowało aż 3 520 osób. Wszystkich uczestników połączył jeden cel: pomóc osobom po amputacjach kończyn w powrocie do aktywnego życia. Zebrane dzięki nim pieniądze przekazane zostaną na rzecz Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz Fundacji Amp Active.


Biegacze rywalizowali ze sobą w pięcioosobowych drużynach zarówno na trasie jak również w zbiórcedodatkowych funduszy w ramach akcji ?Pomagam bardziej?. Tegoroczna edycja biegu odbyła się 4 wrześniawzdłuż ulic Służewca Biznesowego. Łącznie zawodnicy mieli do pokonania 21 km (5 x 4,2 km). Sztafetęnajszybciej ukończyła drużyna Legia Run Club, której na przebiegnięcie całego dystansu wystarczyła 1h 16min. 34 sek. Druga na mecie była drużyna Accenture Team One z czasem 1h 20 min. 06 sek. Trzeci dobieglizawodnicy WHITE STAR Real Estate, którzy przybiegli na metę w 1h 23 min. 43 sek. Na wyróżnieniezasłużyła również drużyna Goldman Sachs, która w ramach akcji ?Pomagam bardziej? zebrała największąkwotę w wysokości 30 750 zł. Fundusze zgromadzone dzięki tej charytatywnej rywalizacji pozwalają napowiększenie grona beneficjentów projektu.

- Chcielibyśmy serdecznie podziękować biegaczom, organizatorom, wolontariuszom, sponsorom i wszystkim tym, którzy pomagają nam stawiać na nogi kolejne osoby. Piąta, jubileuszowa edycja była dla nas niezwykle ważna, bo po raz pierwszy nie biegliśmy wyłącznie dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli, ale przekazaliśmy pałeczkę pomocy także innym organizacjom. Cieszymy się, że z każdym rokiem jest nas coraz więcej, a do naszej wielkiej rodziny biegaczy dołączają kolejne miasta i firmy ? mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run, organizującej bieg.

Udział w sztafecie zgłosili nie tylko przedstawiciele warszawskich firm, ale również sportowcy, aktorzy, dziennikarze, przedstawiciele władz miasta oraz sportowcy. Zawodnicy amp futbolowej drużyny Lampart Warszawa pokonali całą sztafetę o kulach biegnąc m. in. dla kolegi z zespołu, Bartka Ciołka, jednego z beneficjentów tegorocznej edycji Poland Business Run w Warszawie. Podobnie jak w minionym roku imprezę poprowadzili Anna Dereszowska i Paweł Januszewski, a gościem specjalnym był Andrzej Supron. W organizację wydarzenia zaangażowanych było aż 400 wolontariuszy.

Szlachetna idea pomagania

Warszawa Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, który odbywa się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run zapoczątkowanej w 2012 roku w Krakowie. Co roku w organizację sztafety włączają się kolejne miasta. Tegoroczna piąta edycja odbyła się jednocześnie w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Prawie 17 tysięcy biegaczy uzbierało z opłat startowych i akcji ?Pomagam bardziej? łącznie ponad 1 100 000 zł. We wszystkich dotychczasowych edycjach projektu udało się zdobyć ponad 3 mln zł a tym samym zmienić życie ponad 60 osób. Poland Business Run łączy lokalne firmy w działaniu na rzecz społeczności, w której funkcjonują. Obok charytatywnego charakteru bieg służy promocji zdrowego stylu życia oraz przyjaznemu współzawodnictwu.

Wsparcie po starcie

Pomoc beneficjentom Fundacji Poland Business Run nie kończy się w dniu biegu. Organizatorzy charytatywnej sztafety wraz z siecią supermarketów Intemarché, drogeriami Jasmin i innymi partnerami biznesowymi zachęcają do wzięcia udziału w akcji ?Wsparcie po starcie?, w ramach której część dochodu ze sprzedaży wybranych produktów i usług trafi do podopiecznych fundacji Poland Business Run. Do końca września osoby, które włączą się w akcję będą mogły skorzystać z przygotowanych przez partnerów zniżek. Kupony rabatowe i szczegółowe zasady projektu na stronie: http://www.polandbusinessrun.pl/wsparciepostarcie/