Większe serca w 9 miastach w Polsce -  charytatywny Bieg Serca 24h w CityFit zakończony sukcesem! Autor : lowell79 kategoria: Informacje

50 bieżni, 9 miast i spartańska atmosfera - wszystko dla podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Pierwsza edycja Biegu Serca 24h w CityFit zakończyła się sukcesem! W ciągu jednej doby 759 biegaczy przebiegło aż 2265 kilometrów na bieżniach. Największą frekwencją może pochwalić się klub CityFit w Wałbrzychu, gdzie w pomoc niepełnosprawnym dzieciom zaangażowało się aż 217 osób. Dochód z zakupu pakietów startowych pomoże w sfinansowaniu leczenia i turnusów rehabilitacyjnych.


W piątek 21 kwietnia o godzinie 16:00 biegacze uruchomili bieżnie jednocześnie w 10 klubach CityFit w całej Polsce. Przez 24 godziny uczestnicy Biegu Serca 24h ? charytatywnego maratonu na bieżniach, biegali dla Zuzanki, Marysi, Jasia, Zuzi, Igora, Wiktorii, Lenki, Mai, Michałka i Klaudiusza ? podopiecznych Fundacji Spartanie Dzieciom. Aby wziąć udział w akcji należało zakupić pakiet za jedyne 20 zł. Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na leczenie i turnusy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych maluchów.

W każdym z 10 klubów pojawili się Spartanie - charytatywni biegacze, którzy podczas imprez biegowych zbierają środki dla swoich podopiecznych. Spartańska atmosfera była odczuwalna we wszystkich klubach CityFit, w których odbył się Bieg Serca 24h. Biegacze nie poddawali się, przekraczali szacowany przez siebie czas biegu. To dla nas ogromna satysfakcja, że akcja osiągnęła zamierzony cel. Ludzie mają wielkie serca. Wierzę, że w kolejnym Biegu Serca pobijemy rekord na wielką skalę - mówi Michał Leśniewski, szef Fundacji Spartanie Dzieciom.

W 9 miastach w Polsce ? Warszawie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Wałbrzychu, Katowicach, Bielsku-Białej, Rzeszowie i Lublinie ? w jednej chwili ruszyły wszystkie ?charytatywne? bieżnie.

- Gorąco dziękujemy wszystkim klubowiczom, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Po raz kolejny udowodniliście, że macie nie tylko mnóstwo pozytywnej energii, ale i wielkie serca -  mówi Łukasz Gądek z sieci klubów fitness CityFit, która była organizatorem wydarzenia.

Każdy biegacz otrzymał pamiątkowy medal. Akcji towarzyszyły także konkursy z nagrodami od Partnerów.

O Fundacji Spartanie Dzieciom


Fundacja Spartanie Dzieciom została powołana do życia w 2014 roku. Jej misją jest pomoc w leczeniu, rehabilitacji, terapii oraz edukacji niepełnosprawnych dzieci. Głównym narzędziem do realizacji celów jest udział charytatywnej grupy biegowej Spartanie Dzieciom, która istnieje już od 2011 roku, w biegach długodystansowych i przeprowadzanie zbiórek pieniędzy. Znakiem rozpoznawczym grupy jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo, przy okazji swoich biegów. Spartanie Dzieciom wsparli już kilkanaście celów. W 2014 r. Fundacja Spartanie Dzieciom zorganizowała swoją pierwszą imprezę biegową ? Bieg Serca. W jeden dzień uzbierano aż 72 tys. złotych na leczenie i rehabilitację dzieci. Obecnie grupa biegowa liczy ok. 150 członków i ciągle się powiększa. W 2013 r. za akcję ?Biegniemy dla Stasia" Spartanie zdobyli największe nagrody PR w Polsce i na świecie: Złoty Spinacz, tytuł Kampanii Społecznej Roku, Srebrny Magellan, Stevie Awards i IPRA. Więcej informacji na stronie: www.spartaniedzieciom.org.

O CityFit

CityFit to polska sieć nowoczesnych klubów fitness, dostosowanych do miejskiego stylu życia. Jej misją jest oferowanie klubowiczom pełnego komfortu ćwiczeń 24h/7, w atrakcyjnej cenie i bez konieczności podpisywania długoterminowych umów. Kluby wyposażone są w najwyższej jakości sprzęt (m.in. prestiżowej marki TechnoGym) oraz liczne udogodnienia dla klubowiczów, takie jak wejście na wzór odcisku palca (nie trzeba pamiętać o noszeniu kart klubowych) czy fontanny z darmową wodą filtrowaną. Kluby CityFit słyną  również z przyjaznej atmosfery oraz licznych akcji i wydarzeń integrujących klubowiczów. Wszystko po to, by trening był przyjemnością! Trenować można już od 16. roku życia. Więcej informacji na stronie: www.cityfit.pl.