Biegacz biegnie wieczorem po ulicy

Bieganie może być zarówno trudne, jak i satysfakcjonujące. Ale jeśli zaczynasz biegać po raz pierwszy, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, aby to ułatwić. Taka aktywność fizyczna o świetny sposób na radzenie sobie z lękiem, stresem i depresją. Jest to również niesamowity trening, który może pomóc Ci schudnąć, poprawić nastrój, lepiej spać i dodać energii. Bieganie to popularna forma ćwiczeń, która istnieje od lat. Wraz z pojawieniem się technologii biegi stały się bardziej popularne niż kiedykolwiek, a ludzie spędzają godziny na bieżni, biegają w terenie, a nawet biegają w wyścigach, takich jak maratony. Korzyści obejmują zwiększoną produktywność i mniejsze ryzyko wielu chorób przewlekłych, takich jak choroby serca i cukrzyca.

O czym należy pamiętać podczas przygotowań do pierwszego biegu

Należy pamiętać, że nie wszystkie mięśnie są wykorzystywane podczas pierwszego biegu. Jeśli chcesz zmaksymalizować wzrost sprawności, najlepiej wykonać co najmniej 10 minut treningu cardio przed biegiem. W pierwszej kolejności osoba, która rozpoczyna przygodę z bieganiem powinna odpowiedzieć samej sobie na pytanie: po co chcę to robić, po co chce biegać? Część biegaczy potrzebuje wyładować energię i napięcia, cześć traktuje to jako spędzanie wolnego czasu z dala od codziennej rutyny domowej, z pewnością są osoby, które w planach treningowych upatrują się zrzucenia kilku kilogramów przed wakacjami lub ślubem.

To co często jest zgubne dla początkującego biegacza - to myślenie, że bieganie jest proste, tanie i przyjemne. Tymczasem może się okazać, że jeśli dopiero zaczynasz biegać, to pierwszy kilometr może wydawać się przytłaczający. Dlaczego? prawdopodobnie nie skorzystałeś z rad innych biegaczy i już do drzwi domu rozpocząłeś bieg, prawdopodobnie zaraz po obiedzie. Chcesz biegać? Sprawdź jak z głową rozpocząć przygotowania do tej aktywności fizycznej.

Rozciąganie mięśni przed biegiem

Tę podróż rozpocznij od rozciągnięcia mięśni za pomocą kilku prostych ćwiczeń rozgrzewających przed rozpoczęciem biegu. Twoje ciało zacznie się rozluźniać, gdy zwiększysz tempo biegu. A po około 10 minutach poczujesz się wystarczająco komfortowo, aby zwiększyć prędkość biegu. Ćwiczenia rozciągające wykonuj spokojnie, bez pośpiechu. Dobrze rozgrzane mięśnie znakomicie wpływają na jakość biegu. Dobra rozgrzewka przed bieganiem przygotuje Twoje mięśnie do aktywności. Jest niezbędnym elementem każdego treningu i może pomóc uniknąć kontuzji i jak najlepiej wykorzystać ćwiczenia. Rozciąganie jest ważną częścią rutyny treningowej, która pomaga rozgrzać i przygotować mięśnie do forsownych czynności, takich jak bieganie.

Bieganie czy chodzenie?

Dla osób, które rozpoczynają przygodę z bieganiem, zaleca się stopniowanie dystansu z każdym dniem. Na początku nie powinniśmy wybierać trasy na 10 kilometrów, ale raczej 1-2 kilometry powinny wystarczyć. Zazwyczaj w planach treningowych dla początkujących biegaczy, trening rozpoczyna się od 5 kilometrów. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz biegać, czy próbujesz do niego wrócić, te pięciokilometrowe plany biegu dla początkujących mogą być świetnym sposobem na rozpoczęcie. Te treningi można wykonywać w czasie i miejscu, które Ci odpowiadają i powinny zająć tylko około godziny.W czasie treningu, osoba biegnąca pierwszy raz nie powinna za wszelką cenę biec do swojej “mety”, ale powinna naprzemiennie biec i iść szybkim krokiem. Z czasem należy zwiększyć dystans i zmniejszyć ilość chodu, w zależności od możliwości fizycznych. osoby otyłe, które do tej pory nie ćwiczyły, a tym bardziej nie biegały powinny rozpocząć przygodę z bieganiem od chodu, z czasem zwiększając tempo, aż do uzyskania formy, kiedy będą mogli biec. Jest to niezwykle ważne ze względu na stawy kolanowe, które są obciążone.

Jeśli dopiero zaczynasz bieganie, wypróbuj te trzy wskazówki, aby odnieść sukces:

1) Rozpocznij powoli — stopniowo zwiększaj dystans i prędkość, w miarę jak Twoje ciało staje się silniejsze i bardziej komfortowe podczas ćwiczeń.

2) Bądź cierpliwy - nie ma biegacza, który bez przygotowania przebiegł maraton. To co widzisz u innych biegaczy, to wielomiesięczne lub wieloletnie treningi.

3) Skoncentruj się na formie – bieganie poprzez skupianie się na formie zamiast próbować biegać szybciej, pomoże zapobiegać kontuzjom i poprawić wyniki.

Unikanie typowych kontuzji podczas biegania

Kontuzje biegowe to powszechny problem wśród ludzi. Najlepszym sposobem na uniknięcie kontuzji podczas biegania jest bycie ostrożnym podczas biegania i słuchanie sygnałów swojego ciała. Niestety, niektórzy biegacze są zbyt pochłonięci biegiem, aby zacząć reagować na oznaki przemęczenia organizmu. Powszechnym kontuzjom można zapobiec dzięki odpowiedniemu szkoleniu i przygotowaniu. Bieganie to niesamowity sposób na utrzymanie formy i zaczerpnięcie świeżego powietrza. Jednak wybór odpowiedniej pary butów dla początkujących może być trudny. Jakie są najlepsze buty do biegania dla początkujących? Oczywiście wygodne! Buty będą trwać długo i zapewnią nam dzięki różnym funkcjom zwiększającym amortyzację i przyczepność stabilność ciała, komfort biegu, lekkość i zmniejszenie zmęczenia kolan i stóp. Chcąc uniknąć kontuzji, nie zapomnij o odpowiednim rozciąganiu przed treningiem.