Bieg po plaży

Masaż ma wiele zalet dla biegaczy, w tym łagodzenie napięcia mięśni, wspomaganie gojenia i pomoc w regeneracji. Masaż rolkami to doskonały i bezpieczny sposób na rozładowanie napięcia i przyspieszenie gojenia się mięśni. Masaż rolkowy to alternatywna forma masażu wykorzystująca docisk rolkowy. Można to zrobić na dowolnej części ciała, aby poprawić elastyczność, zmniejszyć napięcie i wzmocnić mięśnie. Masaże rolkowe nazywane są również samomasażem lub samorozluźnieniem mięśniowo-powięziowym. Polega na użyciu wałka ręcznego lub wałka piankowego do wywierania nacisku na tkanki miękkie w ciele, wykonując za jego pomocą ruchy równoległe, okrężne lub w górę i w dół.

Co to jest masaż rolkowy?

Masaż rolkowy to rodzaj masażu, w którym używa się masażera rolkowego, często z dołączoną ręczną różdżką lub kijem, aby wywierać nacisk na mięśnie. Zastosowanie masażerów rolkowych sięga XIX wieku, kiedy używano ich podczas terapii konnej. Zabieg ten jest nadal praktykowany przez fizjoterapeutów i kręgarzy. Istnieje kilka korzyści z masażu rolkami, w tym rozluźnienie napiętych mięśni i zwiększenie krążenia. Zabieg ten może również pomóc złagodzić ból w wielu wspólnych obszarach, takich jak plecy, szyja, ramiona i i nogi. Mówi się, że masaż rolkami pomaga w przewlekłym bólu, artretyzmie, rwie kulszowej i bólu dolnej części pleców. Pomaga również w łagodzeniu stresu i poprawia nastrój. Jest świetną metodą rozluźniająca mięśnie po intensywnym treningu biegowym. Korzyści płynące z tego rodzaju masażu to:

- Poprawiona jakość i czas trwania snu

- Poprawione krążenie

- Zmniejszone stany zapalne

Jeśli masz urządzenie do masażu rolkowego, prawdopodobnie używasz go, aby osiągnąć korzyści. Istnieją jednak pewne sposoby wykorzystania masażu rolkowego do różnych celów. Aby to zilustrować, powiedzmy, że twoje mięśnie są napięte i obolałe. Możesz użyć masażu rolkowego, aby rozgrzać mięśnie przed ćwiczeniami lub zrobić sobie przerwę od aktywności. Jeśli masz ból pleców lub rwę kulszową, możesz skorzystać z masażu rolkowego, aby ulżyć, masując zmęczone nogi.

Masaże mogą być korzystne dla osób w każdym wieku, a nawet tych, które nie odczuwają bólu, ale korzyści płynące z masażu rolkowego są wyjątkowe i nie występują w innych rodzajach masażu. Ten rodzaj skupia się na głębokim rozluźnieniu i relaksacji tkanek bez tego samego rodzaju nacisku, jaki można znaleźć w innych rodzajach terapii masażu. Masaż po biegu to dobre narzędzie do regeneracji, które przyspiesza regenerację po długich biegach lub innych aktywnościach fizycznych. Może być stosowany w programie regeneracyjnym sportowców wytrzymałościowych.

Zalety masażera rolkowego

Czy znasz korzyści płynące z masowania swojego ciała po intensywnym treningu? Masowanie ciała po intensywnym treningu to świetny sposób na odprężenie i złagodzenie stresu. Nie tylko zapewni ci komfort, ale także pomoże ci lepiej wykonywać kolejne treningi. Masażer rolkowy, który może być używany na obie ręce. Jest to szczególnie przydatne. Poznaj zalety masowania ciała masażerem.

  • przygotowanie ciała do treningu i regeneracja po wysiłku - wiele osób, które nie ćwiczą regularnie, odczuwa zmęczenie i zanik mięśni. Dzieje się tak, ponieważ organizm potrzebuje czasu, aby zregenerować się po aktywności, zanim zacznie ponownie przekształcać ją w energię. Ćwiczenia każdego dnia pomogą organizmowi robić to naturalnie, bez odczuwania żadnych negatywnych skutków. Rozgrzewka w postaci rolowania ciała masażerem to ćwiczenie o niskiej intensywności, które możesz wykonać przed treningiem, aby poprawić ogólną sprawność. To ćwiczenie powinno być wykonane lekko. Natomiast kiedy ćwiczymy, nasze mięśnie stają się bardziej elastyczne i silniejsze. Dzieje się tak, ponieważ komórki zwane miofibrylami (włóknami mięśniowymi) nieustannie pracują w godzinach nadliczbowych, aby utrzymać mięśnie w formie. Im mniej pracy wykonuje, tym staje się bardziej elastyczny. Mięśnie rąk i nóg są dla biegaczy ważne, ponieważ pełnią wiele ważnych funkcji. Problem polega na tym, że nie ćwiczymy ich wystarczająco lub w nieodpowiedni sposób. W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań dotyczących stosowania różnych ćwiczeń w celu poprawy ukrwienia mięśni. Istnieje wiele korzyści, takich jak siła mięśni, zdrowie układu krążenia i wytrzymałość itp.
  • masażer rolkowy ma wiele zastosowań - rolowanie ciała to świetne ćwiczenie łagodzące napięcie mięśni i ból. Pomaga pozbyć się stresu i poprawić ogólną kondycję. Jest również przydatny dla organizmu w minimalizowaniu ryzyka kontuzji podczas uprawiania sportów takich jak piłka nożna, koszykówka, piłka nożna itp. Masażery są wykorzystywane do zmniejszania bolesności mięśni i stawów podczas zajęć sportowych; pomagają poprawić krążenie krwi w ciele. minimalizują uciążliwość zakwasów. Masażery są rewelacyjne w przygotowaniu ciała do następnego treningu. Masażery to najpopularniejsze narzędzie w świecie sprawności fizycznej. Świetnie nadają się do poprawy wydajności, zmniejszenia kontuzji i zwiększenia metabolizmu.