Mama z wózkiem

Bieg z wózkiem dziecięcym to trening kobiet i mężczyzn, którzy zostali niedawno rodzicami. Coraz częściej możemy obserwować rodziców z wózkiem, którzy nie spacerują, ale biegną! To rewelacyjne rozwiązanie dla rodzin, u których pojawiło się dziecko. Jest do dobry sposób powrotu do formy, wzmocnienia organizmu, zrzucenia nadprogramowych kilogramów, ale przede wszystkim to możliwość młodej mamy realizowania swoich postanowień oraz czas spędzany z dzieckiem. Sytuacja idealna - korzysta każdy! Nawet krótkie bieganie z wózkiem pomoże zachować formę i pomóc dziecku spać. Nie jest to łatwy reżim ćwiczeń, ale jest to coś, co może sprawić, że matki poczują się zdrowe i szczęśliwe po ciąży.

Dlaczego jogging jest dobry dla mam z wózkiem

Jogging daje mamom czas na oddychanie i pomaga im uniknąć uczucia przytłoczenia. Jogging to świetny sposób na wyjście na zewnątrz i zaczerpnięcie świeżego powietrza, ale jest to również świetny sposób na oderwanie się od napiętego harmonogramu. Bieganie z wózkiem niesie ze sobą wiele korzyści, w tym wolność, jaką zyskujesz dzięki temu, że nie musisz nosić w rękach dziecka po nieprzespanej nocy. Może się również okazać, że dziecko jest tak dobrym kompanem ćwiczeń, że możesz chodzić na dłuższe biegi. Chociaż jogging jest żmudną czynnością, można go uprawiać w niemal każdym miejscu. Możesz znaleźć trasę, która jest zarówno bezpieczna, jak i przyjemna w Twojej okolicy. Najważniejsze to wybrać trasę zgodną z możliwościami wózka oraz zakupić dobre buty do biegania, które będą oddychające, lekkie i odporne na warunki atmosferyczne.

Aby się nie zniechęcić mamy powinny zacząć powoli chodzić z wózkiem przez 10 minut, zanim zaczną biegać na 5 minut bez przerwy. Po 2 tygodniach powinni zwiększać długość biegu do 7 minut, aż osiągną 20 minut. 20-minutowy jogging to świetne ćwiczenie dla mam z wózkiem. W tego typu ćwiczeniach mamy dwa razy biegają wokół bloku, a następnie wracają. Mogą również wybrać trasę spacerową tam na przemian biec i iść. Biegnąc czujesz jak pracują mięśnie. Bieg jest świetny nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla zdrowia psychicznego.

Bieganie z wózkiem i maluchem wiąże się z dużym nakładem pracy. Jest tak wiele do zrobienia, aby zapewnić dziecku bezpieczeństwo i wygodę, ale może to być również zabawne. Niektórzy uważają, że posiadanie dziecka daje im motywację, której potrzebują, aby zadbać o formę, podczas gdy inni uważają, że bieganie z dziećmi zapewnia im sprawność. Niektóre kobiety uważają, że bieganie z wózkiem byłoby zbyt trudne i wymagające. Jednak bieganie z wózkiem może być łatwiejsze niż bieganie bez niego. Wszystko zależy od przygotowania, wyboru trasy, kondycji po ciąży i zaangażowania, wsparcia rodziny.

Jak zaplanować swoje pierwsze 20-minutowe bieganie

Zanim zaczniesz bieg, poświęć kilka chwil na zaplanowanie swojego tempa. Bez względu na to, jak trudno jest “włamać się” do rutyny biegania z wózkiem, będziesz w stanie to zrobić, musisz wiedzieć tylko jak! Bieganie to trening o niskiej intensywności i dużej intensywności, który spala tłuszcz i buduje mięśnie. To świetny sposób na przetestowanie swoich ograniczeń. Na co zwrócić uwagę przy pierwszym biegu z wózkiem?

  • sprawdź czy masz wystarczająco dobre buty do biegania. Nie biegaj w przypadkowych trampkach, gdyż szybko zniechęcisz się do sportu oraz zwiększysz ryzyko kontuzji. Wybierz dobre buty w przystępnej cenie, które będą wygodne, oddychające i z odpowiednią struktura amortyzującą
  • zachowaj odpowiednią dietę na czas biegania. Najlepiej nie objadaj się przed treningiem, zjedz coś lekkiego na bazie warzyw i oliwy z oliwek.
  • wybierz odpowiedni moment na wyjście, to znaczy taki kiedy z największym prawdopodobieństwem dziecko będzie spało
  • wybierz odpowiednią trasę na bieg. Tym razem zmień nawyki i wybierz teren, na którym nie pojawiasz się często. Sąsiedzi i znajomi dziwiący się twoim poczynaniom tylko będą wytrącać cię z rytmu treningu
  • rozciągnij mięśnie - to kluczowe zadanie dla wszystkich, którzy mają zamiar uprawiać sport

Wskazówki, jak zachować motywację do długoterminowego biegania

Cele biegowe mogą być potężnym narzędziem do utrzymania motywacji, która często wśród mam jest niezwykle niska, głównie ze względu na zmiany hormonalne jakie zachodzą po ciąży oraz natłok obowiązków i zmian po narodzinach dziecka. W większości przypadków ludzie, którzy mają jasny cel, częściej trzymają się planu i osiągają swoje cele. Długoterminowa motywacja jest czasami trudna do zdobycia bez czegoś, co mogłoby cię zmotywować. Ale jeśli masz długoterminowy osobisty cel, może to utrzymać Twój impet. Wyznaczenie jasnego celu dla siebie pomaga złagodzić skutki wypalenia i pomaga utrzymać motywację na dłuższą metę. Przebieganie zamierzonego dystansu może być trudnym zadaniem, ale warto. Oto wskazówki, jak zachować motywację do biegania w dłuższej perspektywie.

1) Buduj swoje umiejętności i pewność siebie

2) Skup się na podróży, a nie na mecie

3) Miej świetnego partnera, który pomoże Ci stworzyć osiągalne kamienie milowe

4) Bądź zdrowy - dbaj o swoje bezpieczeństwo, minimalizowanie poważnych kontuzji, dietę oraz regenerację